ajutati-ma va rog

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de mernita cu 12 ani in urma.

Ma numesc Oana am 29 ani si sunt din Craiova - de 11 ani am stafilococ auriu la unghiile de la picioare (la toate), rani care supureaza mereu de o parte si de alta a unghiilor. Am facut si autovaccin la Cantacuzino- nu a dat nici un rezultat. Am luat levofloxacina 28 de zile si s-au vindecat degetele mici. La o saptamana dupa ce am intrerupt ranile au reaparut. Mentionez ca am fost numai la medici dermatologi, le-am si cauterizat de 3 ori pe toate.
Va rog sa ma sfatuiti unde sa mai merg, ce sa mai fac pentru ca nu mai suport durerile.Adresa mea este [email protected]
Va multumesc

Raspunsuri (3)

lacry

acum 12 ani

buna,ceara de albine e tare buna daca ai avea de unde sa faci rost,si sa te ungi seara .Intr-o saptamana ar trebui sa vezi ca se retrage.

mernita

acum 12 ani

buna lacry
o sa incerc cu siguranta sfatul tau pentru ca tatal meu are stupi. Multumesc mult de tot si o sa te tin la curent cu rezultatele.

Miky_

acum 11 ani

Buna,
te rog sa-mi spui daca a avut efect ceara de albine, eu sufar de furuncule localizate pe fese.
Multumesc