Simt ca nu îmi cer plămânii sa respir cum trebuie?

Stop respirator

Postata de MembruMobileApp1517215039 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,sunt terminată și am nevoie de ajutor,am o deviație de sept f urâta,am avut un episod de sufocare intr-o noapte iar acum simt ca nu pot trage aer parca se blochează ceva,noaptea când stau pe spate și ațipesc in secunda 2 ma trezesc ca n-am aer Și intru in panica pot dormii doar pe partea dreapta dar simt ca mi se oprește respirația dar nu ma trezesc având nevoia sa trag aer,mi se întâmpla și pe timpul zilei respir numai pe gura și am momente când ma apuca amețeala și o secunda de stare de necunoscut și îmi revin in câteva secunde,dar efectiv nu pot respira nici pe gura respir lent ai puțin,am făcut analize la inima,spirometrie,radiografie pulmonara și n-am nimic,când mi se desfunda nasul din când in când parca ma eliberez și sunt liniștita,mie frica sa fac operația de deviație de sept ca poate nu ma mai trezesc dacă am și altceva,dati-mi un sfat va rog

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/wheezingul-sau-respiratia-suieratoare_9548