umflatura ciudata

Stomatologie

Postata de Damiann cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 29 ani, si de aproximativ doua luni, mi-a aparut o unflatura ciudata, pe partea de exterior a maxilarului, deasupra molarilor 24-26, langa sinus. Desi am facut radiografie, si am fost la medicul stomatolog, acesta nu a stiut sa-mi puna un diagnostic. Doresc sa precizez, ca umflatura nu e dureroasa, este foarte noduroasa, nu pare sa-si fi modificat dimensiunea, iar in radiografie nu apare ca fiind o excrescenta osoasa, sau granulom. Mai adaug si faptul ca premolarul 24 este penetrat de carie pana la radacina, iar molarul 26 este imbracat... Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Cel mai bine e sa consultati un medic de chirugie orala sau maxilo-faciala pentru diagnostic si tratament.