stomatologie

Stomatologie

Postata de valush cu 14 ani in urma.

Buna.Stiti cumva dupa cat timp se vindeca gingia daca imi scot o masea?

Raspunsuri (3)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 14 ani

vindecarea tesutului gingival dupa o extractie dureaza in medie o saptamana de zile. In cazul in care extractia este mai laborioasa se poate prelungi acest termen cu inca aproximativ 2-3 zile.

valush

acum 14 ani

Daca tesutul gingival se vindeca in aprox o saptamana,imi pot pune o lucrare dupa 2saptamani?Multumesc

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 14 ani

Cand am spus ca se vindeca m-am referit la faptul ca marginile arata cat de cat in regula. Ptr a face o lucrare ar trebui sa mai asteptati pana la 3-4 saptamani cand zona va putea fi amprentata astfel incat sa nu survina mai apoi modificari.