stomatologie

Stomatologie

Postata de adri_ela2000 cu 14 ani in urma.

acum doua luni mi-am scos un dinte si gingia s-a vindecat,dar daca apas pe gingie sus imi iese puroi.de ce?ce pot face?

Raspunsuri (5)

silvia

acum 14 ani

Ti-a ramas o aschie de masea sau nu ti-a scos toata radacina. Mergi iar la stomatolog.

Cosmin

acum 14 ani

dar dupa asta,medicul a scris tratament de profilaxie pe 5-7 zile???ori ai o aschie de dinte ori plaga a fost infectata,mergi la stomatlog urgent!

Maria

acum 14 ani

inseamna ca nu ti-a scos radacina in intregime. asa am patit si eu si mi-am facut radiografie si asa a fost. mergi la stomatolog,nu sta asa.

adri_ela2000

acum 14 ani

am fost la stomatolog si mi-am facut radiografie.nu mi-a ramas nimic resturi insa mi s-a spus ca osul a fost prea inflamat din cauza puroiului ce l-am avut si inca nu mi s-a vindecat.m-a chiuretat din nou si acum se pare ca e bine .dar mai astept ceva timp sa pot spune ca s-a vindecat complect

Amnesia

acum 14 ani

eu fac puroi in locul in care mi-a facut anestezia.imi apare din cand in cand,am fost la stomatolog si mi-a spus ca nu e nimic grav.acum nu stiu ce sa zic...