Se mai poate salva o masea care doare la atingere?

Stomatologie

Postata de MembruMobileApp1518451063 cu 6 ani in urma.

Buna seara!

Am o masea si de 2 zile ma doare la atingere. Durerea e de intensitate diferita, uneori ma doar foarte putin la o atingere mai ferma, iar alteori ma doare la cea mai mica atingere si foarte tare. Am fost la medic si mi-am facut o radiografie. Maseaua nu e cariata si nici puroi nu am (arata bine radiografia). Medicul m-a sfatuit sa mai astept putin sa vedem cum evolueaza situatia.

Vreau sa stiu daca se mai poate salva maseaua/nervul sau singura solutie e scoaterea lui?

Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Profilaxia-in-stomatologie/cum-poate-fi-ameliorata-durerea-de-dinti_8865