Recomandare medic chirurgie dentara

Stomatologie

Postata de m_paul cu 12 ani in urma.

In februarie anul acesta maica-mea a fost operata la dinti caci i se facuse o punga mare de puroi sub dinti... operatia a fost destul de grea si de solicitanta ...punga de puroi fiind una foarte mare .... Aceasta punga de puroi s-a facut dupa ce maica-mea si-a refacut dantura la un medic din localitatea noastra...

Acum cateva zile maica-mea ne-a zis ca o doare din nou - inca de prin luna mai - ne-a ascuns pana acum acest lucru. Zice ca o doare la fel de tare ca la inceput, ba mai mult a zis ca acum cand se spala pe dinti ii curge si sange din orice parte a gurii.
Nu o dor dintii, o doare inauntru, oarecum in spatele lor.

Noi locuim intr-o localitate in Maramures.
Ne-ati putea sfatui la cine sa apelam? Maica-mea zice ca nu mai vrea sa apeleze la medicul ce a operat-o (cred ca ii este si groaza sa mearga acum la el si sa-i zica ca o doare de luni bune ...).. se gandeste acum insa sa mearga la un medic din Cluj...

VA ROG dati-mi niste indicii, la cine sa apelam?

Multumesc mult de tot!

Raspunsuri (1)

Sorin

acum 12 ani

Va salut,

Un chirurg dentar foarte bun este in Sibiu. Se numbeste Alexandru Filip. Am facut la el o rezectie apicala si totul a descurs foarte bine - mi-a salvat maseaua.

Sunati si explicati-i problema - vedeti dupa aia ce se poate face. Detalii aici (sper sa nu fie considerata reclama): http://www.dentistonline.ro/Cabinete-Stomatologice/Sibiu/SC-Lexident-SRL.html

Sanatate!