pretul

Stomatologie

Postata de gheorghe343 cu 14 ani in urma.

an cazul unei protezari cum se taxeaza, pe element?ok dar an cazul unei proteze formata din 2 doi dinti stalpi si 1 intermediar cum se taxeaza pe 3 elemente sau 2 elemente?

Raspunsuri (9)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 14 ani

se taxeaza 3 elemente

gheorghe343

acum 14 ani

de ce DOMNULE DOCTOR pentru ca aveti de slefuit doar 2 dinti stalpi la al 3 lea(din mijloc care a fost extras) ce-i?? faceti??? .tehnicianul al modeleaza dar dumneavoastra,,,,,,,,,,,,,,???????????

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 14 ani

aveti si posibilitatea sa platiti doar1 dinte......cel care va lipseste...implant plus coroana pe implant....

gheorghe343

acum 14 ani

nu vreau sa fiu nesimtit dar va scarpinati la urechea dreapta cu mana stanga dar pe la spate,adica dupa cap

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 14 ani

bai gheo...esti un mareee....ca sa ai 3 dinti se slefuiesc 2, dar primesti 3!!!!! tocmai de aia si trebuie platiti 3. Se slefuiesc aia 2 tocmai ca sa il ai si pe cel care lipseste,,,nu se slefuieste de amorul artei
Treaba e ca laboratorul face 3 taxeaza 3..slefuirile,adaptarile,probele si toate cele ti le face medicul, timpul si pregatirea profesionala costa.
Daca nu va place...asta e
dar daca vreti sa platiti 2...platiti 2....o sa vi se puna 2

gheorghe343

acum 14 ani

D_le Doctor ultima antrebare ,sper sa nu va suparati,,,,,,,,,,,,,,,,,dar an cazul an care slefuiti 3 dinti?taxati???????? 4(PATRU)?????????????????????????????????????

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 14 ani

nu conteaza cati dinti se slefuiesc.se taxeaza nr de elemente din punte. . cred ca am fost destul de explicit.

gheorghe343

acum 14 ani

multumesc pt lamurire,sanatate si cati mai multi pacienti,toate cele bune

valy

acum 13 ani

buna sunt din constanta si as vrea sa va pun o intrebare: cat ar costa o proteza de jos? rog raspuns cat mai repede pe mail [email protected]