nu stiu unde sa ma duc :(

Stomatologie

Postata de ddanciu69 cu 11 ani in urma.

buna ziua...am si eu o problema,mi au apart o umflatura in partea stanga...jos...sub maxilar..am zis k e de la o masa.....am laut antibiotice ( amoxacilina) si mi trecuse..dar se umfla mereu....si iar luam antibiotice .si iar se umfla...
pana la urma am fost la un medic orl..acesta m a consultat si mi a dat o reteta pe care a pus un diagnostic de submaxilita....am facut CE FORT de 1g,gentamicina ,diclofenac si am luat si pastile ,,no spa..dar iar s a umflat..si iar iau antibiotice...ce sa fac..? trebuie sa ma duc la un medic stomatolog..?sau orl..?habar n am ce sa fac..astpet raspun ,va multumesc !

Raspunsuri (3)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

La chirurgie maxilo-faciala.

Dr. Marin

acum 11 ani

Buna ziua!
In primul rand trebuie sa faceti o investigatie radiologica sa vedem ce este in neregula !

Dr. Marin C. ( Unirii , Dristor , Berceni )
www.stomatologieoltenita.ro

babagoi

acum 10 ani

Daca esti din Pitesti,te poti duce la TeddyCare ( http://www.teddycare.ro/ )