masea umflata

Stomatologie

Postata de loredana256 cu 14 ani in urma.

nu va suparati as dori si eu sa va intreb daca pt masea umflata se poate lua tetraciclina asa mia dat de la farmacie dar mai vreau si alte pareri va multumesc

Raspunsuri (6)

velea rica

acum 14 ani

augumentin si chetona

chik_

acum 14 ani

nu lua decat ce iti recomanda medicul tau.augmentinul e bun dar poate da reactii neplacute la anumiti oameni.ai fost la stomatolog?acolo tre sa ajungi in primul rand nu la farmacie

cosmin

acum 14 ani

trebuie sa vizitezi stomatologul dar nu farmacia....poate fi un proces inflamator,mai ales daca e la dintii de sus,e mult mai periculos,procesul poate evolua i sinusul maxilar,de unde duce la orbita si tot asa.................

Elisabeta

acum 14 ani

nu lua tetraciclina pentru ca inegreste dintii. dute la stomatolog pentru ca e sigur un proces infectios. nu lua antibiotice dupa ureche pentru ca creezi rezistenta la germenii microbieni. incearca sa prudenta in folosirea antibioticelor

valentina

acum 11 ani

Postez si eu problema mea , care sta in felul urmator : Am 2 maseli care sunt cariate una sus si una jos in partea dreapta si mi sa umflat care in fiecare noapte s-a extins . Mentionez ca iau de 2 zile amoxicilina (1 la 6 ore) . am dureri si e umflatura obraz+ochi mai nou :(( . Ce trebuie sa fac? am 21 de ani

Bizzi

acum 11 ani

si pana la urma cum ai rezolvat problema?????? ca si eo am o problema asemanatoare....