masea de minte

Stomatologie

Postata de Daniel91123 cu 9 ani in urma.

BUna ziua. Mi-am extras maseaua de minte acum 3 zile. De atunci sangerez tare. Mi s-a facut sutura inclusiv in clinica de chirurgie max fac. ,dar tot continua sangerarea si in a 4 zi. Mi s-a spus ca au oprit hemoragia ,dar continua sangerarea. timpul de coagulare: 1 minut 17 sec... e bine? momentan am 9 copci.... doresc un raspuns daca e bine sa mai sangereze pe langa copci... probabil se dreneaza cheagurile :( in a treia zi mi-au oprit hemoragia la spital dupa care am putut merge la max. fac. cj... molarul a necesitat o operatie dificila> era crescut orizontal sub carne si a necesitat mult de taiat :(( pana acum am sangerat in total vreo 1l -2l... cu greu mananc si beau apa.... mi s-a urat sa tot vad sange si cheaguri in gura...

Raspunsuri (1)

Cris Mari

acum 8 ani

Mergi la medic pentru consult. Si eu am avut o operatie dificila la molar si mi-a curs sange mai multe zile, dar apoi s-a vindecat, e drept ca destul de greu. Daca mai vrei sa afli o parere poti incerca si la clinica Andra Smile, dr. Andra Custura este foarte buna, eu am fost multumita de fiecare data cand am fost. E un medic care te trateaza cu multa atentie si chiar se intereseaza de sanatatea ta si dupa lucrare, o poti suna, si explica orice vrei sa o intrebi. Plus ca preturile sunt foarte bune.