interliniu articular

Stomatologie

Postata de chimista cu 13 ani in urma.

Ce inseamna interliniu articular? Cum se trateaza?

Raspunsuri (4)

Alexandra

acum 12 ani

Interliniul articular nu este o boala. Atunci cand vorbim de interliniu articular ne referim la grosimea unui spatiu articular.

andra

acum 12 ani

interliniul articular este reprezentat de suprafetele cartilaginoase temporo-mandibulare si meniscale

andra

acum 12 ani

interliniul articular este reprezentat de suprafetele cartilaginoase temporo-mandibulare si meniscale

andra

acum 12 ani

interliniul articular este reprezentat de suprafetele cartilaginoase temporo-mandibulare si meniscale