Infectie masea

Stomatologie

Postata de Dolly91 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,acum cativa ani buni,mai exact 9, a trebuit sa-mi plombez o masea din cauza unor probleme.Dupa aproximativ 1 an am inceput sa fac abces la masea,si nu stiu din ce cauza....,ori ca nu a fost bine curatat locul respectiv inainte de a fi plombat, ori nu stiu.dar cert este ca de atunci ma confrunt cu aceasta problema.Ce sfat imi dati?

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 9 ani

Pai si? Deja a trecut 1 an din ce ai scris. Si inca mai astepti si intrebi pe forum. De ajuns urgent la dentist n-ai de gand?

Dolly91

acum 9 ani

Mereu am zis sa ma duc sa rezolv aceasta problema dar mereu a intervenit cate ceva:( pot ajunge abia la inceputul lui septembrie la dentist k nu sunt in tara...iar cei de aici sunt foarte scumpi...

Dolly91

acum 9 ani

Am citit ca, infectia se poate raspandi:(. (Inima.cerebel etc.) dar faza e ca in toti acesti ani de cand o am ,nu am avut probleme nici cu inima...cu nimic, decat dureri mici la maseaua infectata........