fisuri smalt dentar

Stomatologie

Postata de Mode cu 12 ani in urma.

Acum cateva zile am observat in lumina niste fisuri in smaltul dentar. Dintii au fost sanatosi pana acum, nu sunt cariati, nu ma dor. Care ar putea fi cauza si ce sa fac sa previn sau sa intarzii cat mai mult aparitia cariilor din cauza acestor fisuri? Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un medic stomatolog ar fi cel mai în măsură să vă răspundă la întrebare.

Dan-Paul

acum 10 ani

buna,
exact in aceeasi situatie ma aflu si eu. Eram la soare si sotia a vazut.. de sus pana jos, dintele e fisurat. Nu simt nimic (inca). Cum e situatia la dvs.?