Elena?

Stomatologie

Postata de Utilizator11526097612 cu 5 ani in urma.

Buna , am si eu o problema ..acum 3 zile am fost la stomatolog ptr a scoate o mesea care era cariata ..toate aceastea sau petrecut in londra la un cabinet. Mi-au facut film si mi-au extras maseaua ...acea masea avea infectie.. mi-au administrat 3 anestezii si cu greu au extras-o ..am placat acasa si a inceput calvarul. Mi s-a umplut toata gingia de puroi, maseaua fiind a patra din dreapta sus. Mi s-a umflat fata si a doua zi dimineata m-am intors la cabinet ..acolo mi-au curatat in masea cu o seringa cu un lichid, mi-au administrat un antibiotic local si o reteta cu meytonizadol de 400 mg ..am mers acasa si de 2 zile ma doare ff tare, ma inteapa tampla si mi s-a uflat pana la ochi, nu stiu ce sa fac ..mi-e frica sa nu urce la cap puroiul ala sau infectia!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Va recomandam sa consultati un medic cat mai curand posibil.