dureri

Stomatologie

Postata de dany1989 cu 10 ani in urma.

Mi am scos maseaua ac***a infectie acum ma doare tare capul si gatul ce se intampla?

Raspunsuri (2)

Dr. Corina Dinca

acum 10 ani

Buna seara! Daca extractia a fost facuta astazi, dupa ce trece anestezia este normal sa apara durere de la plaga postextractionala. Important este ca aceasta durere sa fie in scadere maine. Daca dupa 48 de ore durerea nu cedeaza sau este in crestere , trebuie sa mergeti la medic pentru un control. Oricum aveti grija sa nu clatiti gura energic in urmatoarele zile, sa nu sugeti din plaga , sa mancati moale si la temperatura camerei. Daca nu veti respecta aceste reguli , nu se formeaza cheag in alveola si se va infecta.

dany1989

acum 10 ani

Maseaua a fost extrasa ieri la ora 10, Dar mi-e frica sa nu se intample altele nu stiu sa se urce infectia la cap sau ceva de genul fiindca Nui prima care o scot si la cealalta nu ma durut la fel va multumesc