DINTISORI INCALECATI

Stomatologie

Postata de ryanna cu 12 ani in urma.

BUJNA ZIUA, VA ROG FRUMOS SA IMI SPUNETI DE LA CE VIRSTA SE POATE FOLOSI APARAT DENTAR.AM O FETITA DE 7,5ANI MCARE A AVUT O DANTURA F. FRUMOASA LA DINTII DE LAPTE, ERAU MICUTI SI DREPTI,DAR ACUM DINTII DEFINITIVI CARE II APAR SUNT F.MARI SI CRESC INCALECATI(FFF INCALECATI).VA ROG FRUMOD SA IMI SPUNETI SI MIE CUM AR TREBUI SA PROCEDEZ,CREDETI CA TREBUIE DEJA SA APELAM LA APARAT DENTAR,SAU SE POT FACE EXTRACTII LA DINTISORII DE LAPTE PENTRU A FACE LOC CELORLALTI DINTI? VA MULTUMESC F FRUMOS, O ZIBUNA

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti cu bilet de trimitere de la medicul pediatru,la un serviciu de ortodontie care va constata stadiul de preschimbare a l dentitiei de lapte si situatia dintilor definitiv care apar . Nu va fi vorba de aparat dentar momentan ,nici de extractii !.

ryanna

acum 12 ani

VA MULTUMESC FOARTE MULT, SPER CA AVEM SI AICI LA LUGOJ ASA CEVA. MULTA SANATATE SI O ZI BUNA , CU RESPECT