detartraj

Stomatologie

Postata de ralukutza21 cu 13 ani in urma.

buna

as vrea sa stiu daca exista vreo metoda de a indeparta tartrul dentar acasa...

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Din cate stiu eu, nu..

Dr Gabriel Stoica

acum 13 ani

Se poate realiza indepartarea tartrului prim mijloace mecanice ( nu cu ultrasunete), Se poate realiza si acasa, doar trebuie sa gasiti medicul sau asistentul medical specializat in igiena dentara ( detrartraj) care sa se delaseze la domiciliu.
Va urez succes si sanatate!