ce metale se folosesc pt . proteze

Stomatologie

Postata de florica4275109 cu 13 ani in urma.

buna ziua
Am facut o lucrare de protezare si cind am scos lucrarea care este de proba am obs. ca in interiorul maselei materialul din care este facuta a oxidat .Ce fel de mat. este acesta? vreau sa stiu pt ca nu cred ca este normal cind am platit lucrarea mi s-a spus ca este un mat. mai bun si costa mai mult sa cred ca am fost pacalita? Nu vreau sa am surpriza sa -mi miroasa gfura este posiblil?

Raspunsuri (2)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Buna ziua.

Ce culoare are metalul? Auriu? Argintiu?

E greu sa primiti un raspuns online, cita vreme noi nu stim din ce material e facuta lucrarea. Dar, vestea buna in ce priveste ingrijorarea dvs e ca sint sanse mari sa fie fara temei.

alexutzza

acum 13 ani

poi in primul rand o proteza nu trebe sa oxideze..si dak lukrarea este fakuta bine si ...at stai linistita ...si kred k ar trebui sa mergi la un alt doktor stomatolog sa ceri pareri :D..eo k sa mai zik succes