Buna ziua, vreau sa cer o parere si imi doresc sa ma ajutati cu un raspuns?

Stomatologie

Postata de Utilizator11542452117 cu 5 ani in urma.

Am avut plombat țintele din fața, cel de lângă canin de vreo 6 ani, iar acum mi-a căzut plomba, țintele imi este foarte subțire, lângă el am cei doi dinți din fața care sunt foarte buni, nu au nici un fel de problemă, după cei doi dinți am celălalt dinte ce este lângă celălalt canin care mi sa rupt. In acest caz ce pot face ? Ma gândeam la o coronița parțială. Ce părere aveți si ce se poate face in acest caz ?

Raspunsuri (1)

Utilizator21569332556

acum 4 ani

Salut, iti recomanda sa mergi la un stomatolog care sa-ti prezinte toate optiunile pe care le ai, c avantaje si dezavantaje pentru fiecare in parte. Personal o recomand pe doamna doctor ***