Ganglion?

Spondilolisteza

Postata de MembruMobileApp150330210428357 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, un urma dureri cervicale am facut un masaj putin mai dureros.Dupa masaj seara am observat in partea dreapta la cervicala un ganglion micuț, a doua zi am mers la ecograf are 6 mm si nu se vede cu ochiul liber nici nu ma doare, doar gândul ca e acolo. Ce sa fac credeți ca ar fi ceva grav???in cat timp ar trebui sa dispară? Precizez e doar in partea dreapta. Multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chirurgie-estetica/lipomul_972