tratamentul biologic !!!

Spondilita anchilozanta

Postata de link1 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Ce imi puteti spune despre tratamentul biologic cu infliximab (remicade)?
Cum funcioneaza, cand se administreaza,...
Sunt in Spania si sunt pe punctul de a incepe acest tratament si vreau sa stiu mai multe despre riscurile si efectele secundare.
Mentionez ca starea mea actuala este destul de buna. Sunt in tratament cu EXXIV 90mg
si sunt in concediu medical, nu fac efort mai deloc.
In perioada cand munceam aveam durerui insuportabile
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

CAS

acum 12 ani

In Spania e uzual pentru astfel de suferinte. La noi, din ordinul presedentiei, s-au interzis si pamparsii la copii. Ramai acolo si iti va fi bine.

eugen

acum 12 ani

ramai in spania,aici e jale,basescu ne baga in faliment,dar boc se lauda ca ne-a scos din foame,mint mai rau ca ciracii lui ceausescu,noi cei cu boli ca astea suntem aici cu un picior in groapa

Utilizator11700512379

acum 3 luni

Eu urmez acest tratament biologic de 2 luni.mie mi.au explicat riscurile.sunt destul de multe.de aceea trebuie sa semnezi.deja la a patra injectie mia afectat nervii la ambele urechi.nu prea mai aud.decat slab.si eu sunt tot in spania.acest tratament biologic este acelasi in toate tarile.riscul este al tau.tot pentru spondiloza anchilozanta am facut si fac tratamentul biologic.iti ia din dureri.dar e riscant ca poate sa iti afecteze alte organe.succes