tratament biologic

Spondilita anchilozanta

Postata de Viorel489553 cu 13 ani in urma.

sufar de spondilita de aproape 14 ani,am urmat cu fel de fel de antiinflamatore cu salazopirin si nu am scapat de dureri.in urma cu un an mam dus la medicul meu si mia propus sa incep tratamentul biologic dar nu lam putut incepe din cauza unei escare la piciorul sting si care sa vindecat in aproape 2 ani(escara fiind suprainfectata cu stafilococul auriu).din pacate acum cand sa vindecat escara am o alta problema,hemoroizi.vreau sa va intreb daca pot face tratamentul biologic daca am hemoroizi?din pacate starea mea nu e foarte buna,boala a avansat foarte mult si singura mea sansa sa scap de dureri este acest tratament biologic.va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

parerea mea

acum 13 ani

Tratamentul biologic e singurul care a dat rezultate concrete in aceasta suferinta. Nu se justifica pierderea de timp si sanatate folosind sulfasalazin. Leziunile coloanei sunt ascendente si ireversibile.