spondilita

Spondilita anchilozanta

Postata de remus soso cu 11 ani in urma.

este posibil sa se vindece spondilita anchilozanta?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu se vorbeste de vindecare in cazul spondilitei anchilozante ci doar de remisiune - prin tratament adecvat, afectiunea poate fi oprita in evolutie ceea ce inseamna lipsa durerii si a sindromului inflamator seric. Spondilita anchilozanta este o afectiune inflamatorie imunologica a carei cauza nu este pe deplin cunoscuta, de aceea nu poate fi vorba de vindecare.

Produse Teleshopping

acum 11 ani

Va recomand Kosmodisk Classic Set. Il gasiti pe http://www.reduceri50.ro cu 50% reducere.