Spondilita anchilozanta; nastere naturala sau cezariana?

Spondilita anchilozanta Cezariana Nastere

Postata de MembruMobileApp1495039178 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am fost diagnosticata cu spondilita anchilozanta in urma cu 6 ani in Italia.Atunci , printre altele doctorul mi-a spus ca cel mai probabil mi se va face o cezariana in momentul in care voi ramane insarcinata.Acum traiesc in Germania de putin timp si nu cunosc bine limba de aceea cand am fost la control nu am putut face prea multe intrebari, dar in general am inteles ca nu se pune problema unei cezariene.Mai am 2 luni pana la nastere si imi este frica pentru ca nu cunosc indeajuns complicatiile ce pot aparea in urma bolii mele.De ce atunci mi sa spus ceva si acum mi se spune altceva??cum e mai bine sa fac?multumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-asociate-sarcinii/spondilita-anchilozanta-si-sarcina_6154