remisia spondilitei

Spondilita anchilozanta

Postata de andreeaxz cu 10 ani in urma.

As dori sa stiu ce schema de tratament ajuta la obtinerea remisiei in cazul spondilitei anchilozante?Antiinflamatoarele nesteroidiene ajuta?Imi doresc un copil dar am inteles ca doar in perioada de remisie a bolii este indicata o sarcina.Eu urmez acum tratament cu celebrex..ma ajuta acest tratament pt a obtine remisia?Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Cu Celebrex nu se obtine remisia bolii, sunt alte scheme terapeutice care fac asta, cu molecule cu proprietati specifice dar si efecte adverse. Va recomand sa va sfatuiti indeaproape cu medicul dvoastra reumatolog care va are in grija.