intrebare

Spondilita anchilozanta

Postata de adrian217123407 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
am spondilita anchilopoetica si urmez tratament cu salozopirin se poate consuma alcool(1-2berii)? stiu ca suna prosteste dar am 25 ani si ies cu prieteni prin centru si as bea o bere m-am saturat de suc. multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nici boala si nici salazopirina nu contraindica consumul moderat de bere ! In fond berea este considerata ca un aliment ,daca este consumata rational .
Sanatate

adrian217123407

acum 12 ani

Si eu care credeam ca nu am voie sa consum alcool pentru ca iau pastile!

eugen

acum 12 ani

esti tinar,vezi sa nu iei pastilele cu bere,si ai grija mare sa nu fumezi ,o agraveaza