Durere subaxiala stg.

Spondilita anchilozanta

Postata de comentarii utilizatori cu 13 ani in urma.

Am 30 de ani si sunt diagnosticata cu S.A. st.2/3 forma axiala,spondilartropatie seronegativa (debutul bolii 1997.) si de aprox. un an, pe langa durerile specifice situatiei in care ma aflu,simt o durere gen inflamatie sub axila stg.Paradoxal,dar articulatia umarului nu ma doare.
Mentionez faptul ca am refuzat tratamentul recomandat de reumatolog (Sulfasalazin,Metrotexat.); Ocazional, folosesc Movalis.
Va rog, sa-mi spuneti ,aproximativ, cam ce ar reprezenta acest tip de durere si eventual, daca este necesara o ecografie pt. zona respectiva.
Cu multumiri,Ramona Antal.

Raspunsuri (3)

iuliana

acum 13 ani

si eu am SA,ma doare spatele ,gatul si genunchiul stang ,urmez tratament de doua luni si nici un fel de ameliorare.Nu stiu cum rezisti fara tratamentul de fond(sulfasalazina si metrotrexat)

acum 13 ani

Spre norocul meu,vsh-ul este,inca,in limite normale,cat despre durere,depinde de tolerabilitatea fiecaruia.

olga

acum 8 ani

am o durere suportabila deocamdata in zona axiala stanga ,dar care se duce uneori si catre san .ce ma sfatuiti sa fac ?