Consultatie

Spondilita anchilozanta

Postata de Cristineludrea cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Ma numesc UDREA CRISTINEL, din Craiova, 41 de ani.

De circa 20 de ani sufar de aceasta afectiune.
In prezent, injectiile cu Diclofenac, Piroxicamul sau alte substante, procedurile fizio-terapeutice care in trecut aveau efect, nu mai dau niciun rezultat.

Mi s-a redus mobilitatea si am dureri permanente.

La ultimele analize in 2007, a reiesit ca se formeaza punti osoase intre vertebrele L1-L2, L2-L3, L3-L4.

Va rog foarte mult sa-mi recomandati ceva eficient deoarece medicamentul despre care am citit pe Internet ca ar fi foarte bun - ENBREL - este forte scump , circa 1000 de Euro.

Nu am posibilitatea sa cumpar ETANERCEPTUM, in prezent luind comprimate de Piroxicam care n-au niciun efect.

Va multumesc frumos si va doresc multa sanatate.

Raspunsuri (1)

eugen

acum 12 ani

contacteaza de urgenta un medic reumatolog care sa - ti intocmeasca un dosar pt.acel medicament sau pt.alt medicament biologic,daca aproba bucurestiul tratamentul se face gratis,in scurt timp no sa mai simti durere,dar cind se termina,revin durerile
sanatate,