ce recomandati

Spondilita anchilozanta

Postata de claudia8086003 cu 12 ani in urma.

ce remedii recomandati pentru probleme la coloana mai precis diacnosticul este : discarctroza incipienta c5 c6 cu pensare posterioara a spatiului intervertebral.si spondiloza dorsala avansata cu ostofitoza anterolaterala si punti interoseostitice lateral la t8 t9 si t9 t10 cu discartroza la acest nivel

Raspunsuri (2)

Adina

acum 12 ani

Fizioterapie (electrice, laser IR, ultrasunete), si un progam de kinetoterapie, executat de catre un specialist kinetoterapeut.
Succes!

Mihaela22120678

acum 12 ani

Lucrurile nu se indreapta, trebuie sa fiti constienta de asta, modificarile degenerative descrise sunt pe fond reumatic si tot ce puteti sa faceti este sa evitati progresia lor si sa ameliorati simptomele pe care le aveti.
Trebuie sa evitati efortul fizic, frigul, umezeala, ridicarea de greutati, etc.
De asemenea fizioterapia va poate ajuta.
Sanatate!