buna ziua

Spondilita anchilozanta

Postata de florinnnnn cu 10 ani in urma.

prietena mea sufera de spondilita anchilozanta care i-a afectat si ochii...vreau sa stiu daca poate ramane insarcinata,ce risc este?...ne dorim tare mult un copil....va rog sa-mi raspundeti....multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

elena

acum 9 ani

Buna.Eu am fost diagnosticata acum 3ani si am facut un copil.Pe perioada sarcinii se pot lua anumite medicamente.Eu nu am luat pt ca pe perioada sarcinii durerile scad si se poate face inot care ajuta foarte mult.Mai greu este dupa nastere cand durerile revin si e mai greu sa iti ti puiul in brate.In general e nevoie de ajutor.

Utilizator11526729679

acum 5 ani

Buna !ce antiinflamatoare ai.luat in timpul sarcinii?