Mai pot face vreun sport daca am avut splina rupta?

Splenectomia

Postata de Utilizator11573850607 cu un an in urma.

Buna ziua, acuma cateva luni splina mea a suferit un accident iar a trebuit sa merg de urgenta la spital.. Din fericire splina mea s-a putut vindeca la pat nemiscat ceva timp.. dar aici vine intrebarea, o sa pot face vreodata box sau orice fel de sport? Splina va fii ca inainte vreodata?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/ruptura-splinei_4544