stie cineva ce semnifica smasmele la degetele de la mana...ca niste mici furnicaturi?

Spasme musculare

Postata de Utilizator21535464280 cu 5 ani in urma.

BUNA ZIUA! De aproape un an am observat ca degetele de la mana au inceput sa mi se miste singure. Uneori dureaza 2 minute alteori chiar 5. Acest lucru mi se intampla odata la 2-3 zile. Din cate am citit ar putea fi o problema neurologica, dar nu am primit prea multe detalii.Pe alte site-uri scrie ca ar putea fi vorba de o lipsa de magneziu sau calciu. Pana la urma am hotarat sa imi fac o programare la doctor, dar pana atunci, daca cineva stie ceva as fi foarte recunoscatoare daca mi-ar spune.Multumesc anticipat. (Tin sa precizez ca am 16 ani si am fost putin stresata in ultima perioada, intrucat am sustinut examenul de Evaluare Nationala. Totusi, pana acum a fost vacanta si am reusit sa ma relaxez, dar aceste miscari bruste tot nu au trecut.)

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: Buna ziua, Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: