Spasme musculare alcool,cafea,oboseala?

Spasme musculare

Postata de Utilizator11596778951 cu 3 ani in urma.

Buna,recent mi au aparut spasme musculare cel mai mult fiind prezente in zona picioarelor.Am ovservat ca cel mai des ini apar cand consum alcool si apar in ziua urmatoare,majoritatea timpului noaptea.Mai apar si cand sunt obosit sau beau cafea insa sunt mult mai mici aproape nesemnificative.De la alcool am avut spasme foarte puternice,am ajuns sa nu pot misca piciorul,totusi majoritatea timpului,in weekend beau 2-3 beri
La inceput picioarele imi erau foarte reci noaptea,insa am inceput sa i au calciu magneziu zinc si am scapat dar in cazul in care consum alcool,cafea,tigari sau sunt obosit apar spasmele.Mentionez ca s au ameliorat de la calciu,mg,zn dar tot mai apar

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/crampele-musculare-cauze-simptome-si-tratament_16684