Oftamologie sau neurologie?

Spasme musculare Uscaciunea ochilor

Postata de Utilizator11611575068 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema, de 2 zile am observat ca mi se zbate muschiul/vena de sub ochiul drept continuu, nu simt, dar se observa daca ma uit atent in oglinda. In urma cu 2 sapt am avut o perioada indelungata in care mi se zbatea pleoapa superioara, dar a trecut in cateva zile. Eu port ochelari de vedere, dar petrec in jur de 8 ore la calculator. S a mai confruntat cineva cu aceasta problema? La ce medic ar trebui sa apelez?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/amorteala-faciala-cauze-si-optiuni-de-tratament_17432

Utilizator11626503507

acum 2 ani

Buna , cum ai rezolvat problema ?