Spasm glotic sau epilepsie?

Spasm esofagian

Postata de Mariusica01 cu 5 ani in urma.

salut, de ceva timp, aproximativ 2 ani si ceva, ma confrunt cu un spasm puternic localizat la nivelul gatului care imi da mari batai de cap, mai exact, nu pot inspira si expira timp de cateva secunde momente in care am spasme ale capului, doar ale capului, au fost 4 cazuri din zecile de crize care le-am facut, in care mi-am pierdut cunostinta *am lesinat* din cauza neoxigenarii creierului.
am fost la multe analize, am facut rmn care a iesit perfect normal, toate tipurile de analize, la orl, plamani, endocrinologie, gastro, psiholog, psihiatru, neurolog si doar o singura persoana ar fi zis foarte nesigura pe ea ca ar fi epilepsie desi nu crede ca din cauza aia sa fie acele lipsuri de aer si spasme ale capului.
am varsta de 19 ani si la 17 ani au aparut problemele astea, tin sa precizez ca tot cam de pe vremea aceea am si un fel de secretie tot in gat care ma face sa tusesc incercand sa o scuip afara, dar nu reusesc si ma gandesc sa nu provoace acea secretie la nivelul corzilor vocale un spasm.
am nevoie de ajutor cat mai repede... am trecut prin multe si vreau, odata, sa mi se dea un verdict sau un tratament clar... nu stiu unde sa mai merg, sincer...
multumesc.aa

Raspunsuri (1)

Addison

acum 2 luni

Salut!Ai găsit o rezolvare pentru acesta problema?