sindrom colon iritabil

Slabire

Postata de usva cu 3 ani in urma.

În urma depistării cu sindrom colon iritabil, pt care am avut tratament iar acum țin regim hipocaloric am slabit în cinci săptămâni 8 kg si mă întreb este mult în acest timp?
Mulțumesc

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/sindromul-de-colon-sau-intestin-iritabil-diagnostic-si-investigatii_11129

usva

acum 3 ani

Mulțumesc frumos

usva

acum 3 ani

Deci, am fost la gastroeterolog cel care m-a diagnosticat cu SCI,am făcut un tratament medicamentos timp de 10 zile cu normix,debridat,ciprinol,metronidazol,meteospasmyl pt ca aveam si o diverticulita care a remis
Eu întrebam doar dacă este ok să slăbești 8 kg în cinci săptămâni, având în vedere și dieta hipocalorica pe care am inceput-o brusc