Urechi infundate in timpul racelii

Sinuzita

Postata de alinamaria99 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ! Sunt racita de 3 zile . De cand sunt racita simt ca si cum am urechile infundate (ca si atunci cand esti la inaltime) . Astazi cand mi-am suflat nasul (mentionez ca am uitat sa tin gura deschisa cum ar trebui ) mi-a pocnit urechea si sa infundat . Am inghitit si nu am mai avut nimic , doar senzatia de urechi infundate de cand am raceala . Am intrebat un doctorul de familie si mi-a spus ca e din cauza racelii deoarece am nasul foarte infundat . As vrea sa stiu daca picaturile Olynth pentru nas infundat ma vor ajuta , si daca imi va trece ? Va multumesc.

Raspunsuri (5)

Sigada

acum 11 ani

Picaturile Olinth decongestioneaza nasul, insa acestea nu se mai gasesc la noi.
Eu v-as recomanda un consult ORL pentru a exclude orice afectiune la nivelul urechii.

alinamaria99

acum 11 ani

Buna ziua ! Acum m-am trezit si nu imi mai simt urechile infundate . Mai este nevoie de un consult ?

Sigada

acum 11 ani

Daca simtomele s-au diminuat si merg spre bine atunci nu cred ca mai este nevoie.

alinamaria99

acum 11 ani

Multumesc .

boby

acum 11 ani

Am o problema de o saptamna am urechile infundate am fost la doctor si mi spus sa iau paracetamol ce pot sa fac ca sa desfund urechile.