Sunt operată de deviație de sept?

Sinuzita

Postata de Maria Tache cu 3 luni in urma.

Am făcut în luna noiembrie operatie de deviație de sept și de hipertrofie nazală, și am început să fac iară coji în nas și o secreție care este intre nas și gât este posibil reapară rinita hipertrofică, mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

E posibil sa reapara rinita hipertrofica. Acest lucru poate fi determinat de mai multi factori, precum umiditatea scazuta, de care trebuie sa tineti cont si sa evitati, daca este posibil. Secretia care se scurge intre nas si gat poate fi un semn de compresie in zona respectiva sau poate fi doar o urmare a corpului care inca se vindeca. Cel mai bine este sa discutati simptomele cu medicul dvs.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia:www.clickmed.ro/medic/orl

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/rinita-non-alergica_6628