sinuzita?

Sinuzita

Postata de law cu 8 ani in urma.

buna seara am de citeva luni dureri mari la nivelul ambilor ochi ameteli brusce si care dispar cum au venit ,de scurta durata.menzionez ca acum 5 ani am facut o operatie pt turbinante si adenoidi ,si in acelasi timp nu imi mai vine sa suflu nasul de cedva vreme sau f rar o data la saptamina.pina anula trecut aveam ansul care imi curgea mereu dar inspre partea posterioara deci in git,cu f mari neplaceri pt mine.....posibil sa fie o sinuzita ?

Raspunsuri (5)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , va recomand sa faceti un consult oftalmologic in primul rand si apoi un consult ORL cu o radiografie de sinusuri.

law

acum 8 ani

Buna seara d.na doctor,am facut rx craniu din care rezulta usoara asimetria sinusurilor pt hipoventilazie sinus sting (sau ingrosare cu mucozitati probabil).credeti ca ar fi mai util un TAC?Multumesc anticipat!

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Opinez pentru un consult ORL inainte sa faceti si alte investigatii .

law

acum 8 ani

multumesc f frumos!

law

acum 8 ani

o sa va tin la curent cu investigatiile.