Sinuzita?

Sinuzita

Postata de comentarii utilizatori cu 13 ani in urma.

De prin decembrie anul trecut mi se tot infunda nasul. Am crezut ca e de la praf, de la animale dar nimic. Stranut foarte des, de mai multe ori pe zi in general dimineata sau seara. Ziua e destul de bine pentru atunci cand merg nu sunt infundate narile, dar cand ma pun sa dorm mi se infunda amandoua si deabia reusesc sa ma odihnesc. De asemenea am observat ca ochii imi sunt tari atunci cand am nasul infundat si uneori chiar ma dor. Nasul imi curge, secretiile sunt de obicei transparente, apoase, dar uneori sunt verzi si cu firicele de sange. Toate astea sunt insotite de o tuse care uneori se rupe, alte ori nu, dar ragusesc foarte frecvent. Nici nu stiu ce e de facut.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este vorba probabil de o rinosinuzită cronică, pentru care ar trebui consultat un medic ORL-ist