Sinuzita

Postata de Roxana calin cu 4 ore in urma.

Intrebarea mea este in cat timp mi-as revine. Un pacient care a făcut 3 convulsi de sinuzita .și cănd ai revine memoria normală??

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ore

Buna ziua,

Este dificil de determinat exact timpul de recuperare a memoriei dupa un episod de sinuzita, intrucat acest lucru poate varia in functie de mai multi factori, inclusiv severitatea infectiei sinusale, daca s-au administrat antibiotice sau alte medicamente si daca exista afectiuni de sanatate conexe.

Totusi, in general, asteptarea este ca functiile cognitive, inclusiv memoria, sa revina la normal in timp ce va vindecati de sinuzita. Discutati cu medicul dvs. despre orice simptome cognitive persistente. Daca sunteti ingrijorat/a de afectarea memoriei, poate fi util sa va adresati unui specialist in neurologie pentru o evaluare aprofundata.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/memoria-si-tulburarile-de-memorie_7634
sfatulmedicului.ro/Traumatism-craniocerebral/contuzia-cerebrala-preventie-diagnostic-si-gestionare-adecvata_20067