Sinuzita maxilara

Sinuzita

Postata de chuchyflori cu 11 ani in urma.

Buna ziua, mi-am facut un tomograf la care am primit urmatorul raspuns ,,Hipertrofia septului nazal si a cornetelor nazale ,si usoara deviatie a septului nazal spre dreapta.Proces sinuzal inchistat la nivelul sinusului maxilar drept .Ingrosarea mucoasei la periferia celulelor etmoidale. As dori sa primesc un raspuns referitor la acest rezultat .Multumesc

Raspunsuri (1)

Xanthippa

acum 10 ani

NU fa IN NICIUN CAZ operatia de cornete! Ele sunt vitale pt. respiratie, pt. oxigenare, pt. miros si pt. starea de bine a intregului organism! Daca e musai, fa doar prin RADIOFRECVENRA, nu clasic, prin taiere, si nici cu laserul! Incearca ceai de tre-frati-patati, de baut zilnic si indelung, si sa tragi pe nas, pe cate o nara, urmatorul amestec: fierbi apa cu sare grunjoasa, fara iod, si eventual si cu putin bicarbonat de sodiu, lasi sa se raceasca putin, pana devine apa calduta, si inspiri pa cate o nara, sau folosindu-te de o seringa, apoi evacuezi acea apa pe gura. Faci asat timp de 5 min., zilnic, mai multe luni.

In caz ca te-ai operat deja, hidrateaza-ti mucoasa cu BEPANTHEN (pt. bebelusi, ca sa nu irite mucoasa) si cu PROPOLIS, unguent si aerosoli, de la Apimedica - Apifarm.