Rinosinuzita cronică sau?

Sinuzita

Postata de Utilizator11717001371 cu 2 luni in urma.

De aprox o luna și două săptămâni merg pe la toți medicii.
Inițial am diagnosticată cu rinosinuzita cronică acutizata
Simptomele fiind:
Presiune pe partea frontală a capului, deranj ocular , amorțelii pe partea stângă, presiune în jurul ochiilor mai ales a celui stâng, parestezii pe partea stângă la față, amețeli de tip plutire nu de a se învârti, o stare de confuzie, oboseală cronică.
Mi se amplifică la soare, la AC, în fața calculatorului dar nu doar, mi se întâmplă să mi se amplifice și fără acestea.
Am făcut RMN, CT , ANGIO CT , analize de sânge, de unde a ieșit ca am cistită, OCT, cu o mică derivație care ar putea în timp să ducă la Glaucom dar nu am , ochelarii de vedere am aflat ca erau greșiți, aveam pentru miopie dar eu de fapt am hipermetropie mică cu astigmatism
Încep să simt dureri inclusiv în spate la ceafă și amorțeli în mâna stanga .
Am fost la ENDO, NEURO, ORL, INFECȚIOASE, OFTALMOLOGIE
Am luat o mulțime de medicamente
Betaserc, sumeteolim zinnat, sinupret, milgamma, parasinus, bioritmul, sinosun, rhinoil, Dymista, Urinal Akut, Paduden forte, etc
Și nimic
Ce să fac?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Ati trecut printr-un proces obositor de investigatii si tratamente fara un rezultat clar. Este posibil ca simptomele dvs. sa fie cauzate de o combinatie de probleme, incluzand o posibila reactie la medicamentele pe care le luati.

In acest context, poate fi util sa consultati cu un medic internist. Medicina interna este o specialitate care se ocupa cu diagnosticarea si gestionarea unei game largi de afectiuni, de la cele acute la cele cronice, si va poate ajuta sa intelegeti mai bine ceea ce se intampla.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Sinuzita/gestionarea-efectelor-sinuzitei-cronice_15157