Rinoplastie

Sinuzita

Postata de deea4425 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am 20 de ani si am cateva nelamuriri in privinta rinoplastiei.Cateva persoane mi-au spus ca daca fac aceasta operatie nasul imi va cadea peste cativa ani,apoi pe un forum niste doamne au scris ca dupa cativa ani nasul lor a revenit la forma initiala dinaintea operatiei sau s-a deformat. Se poate intampla asa ceva?

Raspunsuri (5)

primavera

acum 10 ani

Buna! Eu sunt operata de 6 ani, nasul nu e ca dupa operatie, s-a mai deformat, dar nu deranjant. In niciun caz nu a revenit la forma initiala. Mai depinde si de medic, de complexitatea operatiei..

deea4425

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns.

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Cade? Serios?

O operatie bine realizata nu ar trebui sa se deformeze. Depinde de chirurg, asta inseamna ca nu ar trebui sa te zgarcesti daca vrei un rezultat bun

deea4425

acum 10 ani

La asa ceva nu ma zgarcesc, am vrut sa fiu cat mai informata. Multumesc!

magda1989

acum 6 ani

Nici vorba de asa ceva, dar depinde si la cine te operezi. Eu deja am doi ani de la operatie si arata la fel , nici o schimbare. E drept, m-am operat la dr Porumb Serban in Oradea, eu il consider cel mai bun in rinoplastie, nu a fost nici ieftin, dar stii cum se spune dai un ban dar stai in fata....