rinoplastie

Sinuzita

Postata de Eugenia14130745 cu 15 ani in urma.

Am uitat sa specific varsta - am 26 de ani
In urma cu 5 ani am avut 2 operatii - prima pentru deviatie de sept, iar dupa 6 luni, am facut cea de-a doua operatie, cea estetica. Initial am vrut ca ambele operatii sa fie restranse intr-una singura, dar mi s-a spus ca nu se poate. Interventia de rinoplastie nu a fost o reusita. Va rog sa-mi spuneti daca se mai poate repeta aceasta.

Raspunsuri (5)

victor59104988

acum 15 ani

Ati avut dreptate sa solicitati o singura interventie, pentru ca cele 2 aspecte -functional si estetic- se corecteaza cel mai bine impreuna.
Puteti sa solicitati o noua interventie -rinoplastie secundara- si sper sa aveti mai mult succes de data aceasta.

Eugenia14130745

acum 15 ani

Va multumesc tare mult pentru raspuns si v-as ruga sa-mi recomandati si un medic specialist, resp o clinica, deoarece acolo unde am facut operariile, am aflat abia dupa aceea ca nu sunt specialisti si in operatii estetice, ci doar ORL. Din pacate...

Eugenia14130745

acum 15 ani

Va multumesc tare mult pentru raspuns si v-as ruga sa-mi recomandati si un medic specialist, resp o clinica, deoarece acolo unde am facut operariile, am aflat abia dupa aceea ca nu sunt specialisti si in operatii estetice, ci doar ORL. Din pacate...

victor59104988

acum 15 ani

Scopul participarii mele la acest forum este informarea in jurul subiectelor legate de Chirurgia Plastica.
Daca doriti sa va consult in vederea unei rinoplastii secundare, gasiti usor datele mele de contact pe net.

Dr. Daniel Popescu

acum 14 ani

Scopul participarii mele la acest forum este informarea in jurul subiectelor legate de Chirurgia Plastica.
Daca doriti sa va consult in vederea unei rinoplastii secundare, gasiti usor datele mele de contact pe net.