rinita alergica

Sinuzita

Postata de Maria5256012 cu 12 ani in urma.

de unde pot achzitiona spray-ul Avamys deoarece mi-e foarte greu cu rinita alergica desi iau Claritine,Cloramfenicol si Extract de muguri de coacaz negru.

Raspunsuri (4)

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Avamys este un medicament f. eficient in rinita alergica. Se gaseste in farmacii; in cel mai rau caz vi-l aduce la comanda, dar, in general, se gaseste peste tot, mai ales in farmaciile care apartin unor lanturi mari. Acest medicament se elibereaza doar cu prescriptie medicala, de aceea, oricum, e necesar sa mergeti la un alergolog sau ORL-ist ca sa vi-l prescrie. Cloramfenicol nu are rost sa mai luati. este un antibiotic si nu are infectie in alergii, doar daca exista si suprainfectie. Asta va decide medicul.

Dr. Manuela Magdau

acum 12 ani

Scuze- am gresit un cuvant mai sus: Cloramfenicolul nu are INDICATIE in alergii...

Maria5256012

acum 12 ani

Va multumesc.Succes in activitate!

marian

acum 8 ani

nu am mai gasit avamys si am luat nasonex dar nu e la fel de bun