raceala

Sinuzita

Postata de dorina88a cu 13 ani in urma.

salut! de vreo 2 zile am racit dar nu am febra doar ma doare tare nasul mi-a esit o infectie inautru credca am racit singele.....nici nu ma pot atinge sa inflamat si ma doare jumatate de cap,se pare ca am puroi.....coace nustiu....parca e acnee dar nu intelg..ajutatima ce sa fac.Am pus compres cald...atitmedicamente nu am sunt in SUA si nu stiu ce ar trebui sa iau.

Raspunsuri (1)

mara

acum 13 ani

Daca crezi ca ai o infectie nu trebuie pus cald, ci rece. Gheata de la frigider. Ia un obiect rece din frigider, inveleste-l in ceva subtire si pune pe locul unde crezi ca faci puroi(o conserva, o bucata de carne din congelator etc)Mergi la dr, poate ai nevoie si de un antibiotic, Sanatate.