Probleme nazale

Sinuzita

Postata de RalucaDiaconu cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Numele meu este Raluca,am 16 ani si de la inceputul lunii decembrie a anului trecut am inceput sa stranut intens.Ziua imi curge nasul iar noaptea se infunda,incat nu pot sa respir si de cateva zile a inceput sa ma doara si gatul.Va rog frumos sa imi spuneti ce ar putea sa fie? Mentionez ca am si deviatie de sept.
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Posibil sa fie o rinita alergica ( referitor la simptomele ce au inceput in decembrie). Este bine sa consultati medicul ORL-ist pentru durerile nou aparute si sa aveti in vedere si consultatia unui medic alergolog.