Probleme nazale

Sinuzita

Postata de Nicoleta427 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!odata cu schimbarae anotimpului am inceput sa imi trag nasul fara a avea un motiv anume,nu am probleme respiratorii, nu mi se infunda, nu imi curge;E deranjant acest tras, pentru ca zgomotul nu este placut si imi creaza dureri de cap.E ca si cum as avea mucus (dar nu am) si trag nasul.
Care este motivul si cum pot remedia? multumesc. Nicoleta S.

Raspunsuri (3)

prietena

acum 13 ani

probabil ai o alergie. ia aerius, un medicament ptr asta. sa nu ajungi sa ai un tic nervos...

Iuli

acum 13 ani

Este o rinita alergica. Mergeti la un medic ORL si va va indruma el probabil si catre un alergolog.

blackwidow

acum 11 ani

Eu una cred ca de vina ar putea fi numerosi factori cum ar fi dormitul dezvelit,iesitul la plimbare cu capul gol si cu parul umed,poate ai avut o raceala mai grava care te-a lasat cu aceasta problema.